Posjeta delegacije Ambasade Francuske u Crnoj Gori Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru

U srijedu, 04. oktobra 2023. godine, novoimenovana ambasadorka Francuske u Crnoj Gori Marie-Anne Maskay, kao i direktor Francuskog Instituta u Crnoj Gori, Johan Uhres, boravili su u posjeti Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru. Tom prilikom susreli su se sa dekanom FTH, prof. dr Đurđicom Perović i uručili joj donaciju Francuske ambasade, udžbenike za studente koji izucavaju francuski jezik na Fakultetu.  Ambasadorka je naglasila značaj Francuske kao jednog od najvažnijih emisionih turističkih tržišta za Crnu Goru, i ponudila punu podršku daljem osnaživanju veza sa visokoškolskim institucijama iz Francuske. Dekanica Fakulteta istakla je da je Fakultet u protekloj godini bio domaćin studentima i osoblju Univerziteta u Grenoblu, kao i studentima Univerziteta Azurna obala u Nici koji u Kotoru obavljaju studentsku praksu. Prof. dr Ivona Jovanović u razgovoru je podsjetila i na tradiciju i značaj izučavanja jezika struke na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru, a diskutovano je i o brojnim mogućnostima za stručno usavršavanje i razmjenu studenata i osoblja Fakulteta na francuskim visokoškolskim ustanovama. Na sastanku je usaglašeno da se u narednom periodu unapređuje međunarodna saradnja sa Francuskom, a posebno podrže projektne aktivnosti u oblasti održivog turizma.