Javna tribina: Kruzing i kulturni turizam u turističkoj ponudi Crne Gore - izazovi i perspektive

Fakultet za turizam i hotelijerstvo Univerziteta Crne Gore organizuje javnu tribinu "Kruzing i kulturni turizam u turističkoj ponudi Crne Gore - izazovi i perspektive", koja će se održati u srijedu, 20. marta, sa početkom u 10.00h na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru.

Učesnici tribine su:

• Prof. dr Đurđica Perović, dekan Fakulteta za turizam i hotelijerstvo
  • Doc. dr Ilija Moric, prodekan za nastavu FTH
  • Ljubo Radović, direktor AD Luka Kotor
  • Jovan Ristić, direktor TO Kotor
  • Dušica Ivetić, direktorica OJU Muzeji Kotor

Tribinu će moderirati prof. dr Tatjana Stanovčić, sa Fakulteta za turizam i hotelijerstvo. U okviru tribine, učesnici će govoriti o ekonomskoj, socijalnoj i ekološkoj održivosti ovih industrija, međunarodnom pozicioniranju Kotora kao destinacije kruzing i kulturnog turizma, kao i o savremenim izazovima i digitalnim inovacijama u ovom sektoru.

Tribina je jedan je u nizu događaja kojima, pod sloganom FuturUM, Univerzitet Crne Gore obilježava 50 godina od osnivanja.

Pozivamo predstavnike privrednog i javnog sektora da se uključe u diskusiju, a zainteresovane medijske predstavnike da se akredituju putem maila: fth@ucg.ac.me ili telefona 032/322-686, do srijede 20. marta, do 10.00h.