Prof. dr Ivoni Jovanović uručen orden akademske palme u rangu viteza

U ime francuskog ministra obrazovanja, ambasadorka Francuske u Crnoj Gori Anne-Marie Maskay uručila je orden Akademske palme prof. dr Ivoni Jovanović sa Fakulteta za turizam i hotelijerstvo u Kotoru. Ceremonija dodjele upriličena je u četvrtak 18. aprila u prostorijama Rektorata, u prisustvu Rektora, prof. dr Vladimira Božovića i prorektorke prof. dr Sanje Peković.

Orden akademske palme uručen joj je za izuzetan akademski i profesionalni doprinos,  podršku francuskom jeziku i kulturi u Crnoj Gori i njihovoj promociji u turizmu i kroz turizam.

Orden akademske palme je državni orden Francuske koji je 1808. godine ustanovio Napoleon I. Dodjeljuje se zaslužnim pojedincima u Francuskoj i inostranstvu za poseban doprinos u oblasti obrazovanja, širenju znanja i za promociju francuske kulture i jezika.