Odobren interdisciplinarni projekat u okviru Konkursa Ministarstva nauke Crne Gore /rezultati Konkursa za dodjelu grantova za naučnoistraživačke projekte va - 04.12.2020 09:06

Na Konkursu Ministarstva nauke Crne Gore/rezultati Konkursa za dodjelu grantova za naučnoistraživačke projekte, od 22. aprila 2020. godine, pozitivno ocjenjen i visoko rangiran od strane međunarodnih eksperata je projekat Ulcinj Time Travel, akronim UTT (91 poen od ukupnih 100 poena). Rukovodilac interdisciplinarnog projekta je prof. dr Marijan Premović, Filozofski fakultet UCG, član projektnog tima i jedan od ključnih istraživača je prof. dr Vesna Vujačić, Fakultet za turizam i hotelijerstvo UCG, i iz Slovenije Inštitut IRRIS za raziskave, razvoj in strategije družbe, kulture in okolja. Evaluatori su ocjenili projekat kao jedan od najsloženijih iz oblasti društvenih i humanističkih nauka.

Cilj projekta je povećanje dostupnosti informacija o istorijskim i geografskim karakteristikama opštine Ulcinj; povećanje postojećeg znanja kroz kritičko sagledavanje istorijskih izvora; promovisanje kulturne i prirodne baštine, te prezentacija rezultata istraživanja kroz primjenu savremenih trendova u ICT-u (virtualizacija prirodne i kulturne baštine).

Projekat Ulcinj Time Travel, akronim UTT, je prepoznat kao dobar interdisciplinarni naučni poizvod.