Red. prof Nikola Vukčević sa FDU - Cetinje na Generalnoj skupštini Evropske ferderacije filmskih reditelja (FERA)

Skupština Evropske federacije filmskih reditelja (FERA) u poslednjem trenutku je prebačena na online mode, zbog novonastale pandemijske situacije u Njemačkoj na kojoj je svoje učešće kao član ove istaknute ferderacije potvrdio naš red. prof Nikola Vukčević.

Jučerašnjoj Generalnoj skupštini prisustvovalo je 40 delegata evropskih strukovnih udruženja filmske režije i raspravljali su o nizu pitanja od značaja za struku u kontekstu pandemijskih i post-pandemijskih izazova. U ime Crne Gore, kao predstavnik strukovnog Udruženja filmskih producenata i reditelja Crne Gore, skupštini je prisustvovao profesor Nikola Vukčević sa Fakulteta dramskih umjetnosti, tokom koje su usvojena važna  statutarna dokumenta FERA-e za 2021. g. a jedan dio radne skupštine je planiran za mjesec maj 2022. g. sa nadom da će biti održana uživo.

DEKANAT FDU - Cetinje