Crnogorska premijera filma doc. Dušana Kasalice "Elegija lovora" u KIC- "Budo Tomović" u 20h

Fakultet dramskih umjetnosti sa velikim zadovoljstvom objavljuje da će večeras 16. februara 2022.g. u 20.00h u KIC Budo Tomović premijerno prikazati igrani film Dušana Kasalice "Elegija lovora / The Elegy of Laurel".

U "Elegiji lovora" uglađeni univerzitetski profesor Filip, u interpretaciji Frana Lasića, odlazi sa suprugom (koju glumi Savina Geršak) na odmor. Nakon nekoliko dana provedenih u ugodnom, monotonom ambijentu hotelske banje, njihov naizgled idealan brak se završava. Čini se da Filipov život propada, ali okovan samopouzdanjem, on svaku novu situaciju u životu prihvata sa neobičnom lakoćom.

Film je svoju svjetsku premijeru imao na Sarajevo Film Festivalu.

Čestitamo kolegi na izutetnom uspjehu i premijeri.

DEKANAT
FDU - Cetinje