Filmovi studenata FDU uspješno predstavljeni u Turskoj

U četvrtak, 26. maja, uspješno je održana prezentacija studentskih filmova i razgovor o pristupu studiranju filma na FDU Cetinje, na ovogodišnjem međunarodnom filmskom festivalu u Turskoj, na Balkan Panorami u Izmiru,  koji se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Turske i na kome je prikazano ukupno 250 filova iz svih zemalja Balkana. Na festivalu, u programu FDU Cetinje: Film school in focus, prikazano je 5 filmova (Neko treći - Milorada Milatovića, Pomoz Bog - Zvonimira Grujića, Nekome svome - Seada Šabotića, Developement Nikole Vučinića, i Ječam žela - Andrije Mugoše, koji su nastali u produkciji Fakulteta kao ispitni radovi kod profesora Nikole Vukčevića, Marije Perović i Vladimira Perovića), a poseban kuriozitet su i dva filma naših bivših studenata koja su bila u takmičarskoj selekciji mimo navedenog programa: Blizanci satkani od sna – Seada Šabotića i Mar Milorada Milatovića.

Nakon projekcije filmova, studenti i profesori, gosti festivala, razgovarali su o modalitetima studiranja filma na Univerzitetu Crne Gore sa rukovodiocem studijskog programa FILM I MEDIJI na FDU Cetinje – red. prof Nikolom Vukčevićem, koji je ujedno bio i dio međunarodnog žirija glavnog festivalskog takmičarskog programa igranog filma (sa glumcima: Metom Jovanovskim iz Makedonije i Fedjom Štukanom iz BIH).