Premijera ispitne predstave "671 - LOV" u CNP-u

Predstava 671 – LOV, prema tekstu i režiji Hane Rastoder, premijerno će biti izvedena na sceni Studio Crnogorskog narodnog pozorišta u utorak, 26. decembra u 20:00 sati. Premijera u saradnji sa Crnogorskim narodnim pozorištrem kao nastavnom bazom FDU - Cetinje magistarski je rad iz predmeta Pozorišne režije u klasi red. prof. Radmile Vojvodić i saradnice u nastavi Lidije Dedović.

Predstava je inspirisana zločinom u Štrpcima počinjenom 27. februara 1993. godine, odnosno otmicom dvadeset putnika civila iz voza 671, poznatijeg pod imenom Lovćen. Pratimo dramu porodice traumatizovane gubitkom člana porodice tj. reperkusije društvene krize na jednu od njegovih tvorbenih jedinica – porodicu. Porodica se preko noći našla bez društvenog oslonca, u mraku bez odgovora na pitanja o sudbini njihovih otetih, usred cijepanja njihove domovine, Jugoslavije.

U predstavi igraju: Tihana Ćulafić, Dejan Ivanić, Milica Šćepanović, Jovana Brnović, Ognjen Sekulić i Kristijan Blečić.

Autorski tim predstave čine scenografkinja Ivanka Vana Prelević, kostimografkinja Mia Đurović, kompozitor Enes Tahirović, asistentkinja režije Nataša Milićević i izvršni producent Danilo Milatović.