Scenarističke radionice: "10. Brač film festival" - prijave do 15. juna

Scenarističke radionice: "10. Brač film festival" - prijave  do  15. juna

SCENARISTIČKE RADIONICE

10. BRAČ FILM FESTIVAL

Pozivamo mlade autore koji pripremaju svoje kratkometražne igrane filmove da se prijave na scenarističku radionicu 10. Brač Film Festivala. Program traje tijekom 4 dana trajanja festivala a obuhvaća scenarističku radionicu na kojoj 5-7 mladih autora iz regije razvija svoje scenarije za kratkometražne igrane filmove; te popratnim specijaliziranim predavanjima i masterclassovima.

Radionica će se sastojati od dva dijela

1) – Individualni razvoj vlastitih scenarija sa voditeljem radionice. U ovom

segmentu programa polaznici će svaki posebno konzultirati sa voditeljem radionice

specifičnosti vezane za razvoj njihovog projekta.

2) – Grupni razvoj vlastitih scenarija – gdje će svaki polaznik imati „writers room

session“ koji će se sastojati od ostalih polaznika radionice gdje će svi zajedno

prolaziti kroz scenarij. Po završetku festivala svaki od projekata će proći svoj

„writers room session“.

Polaznici radionice će imati priliku i sudjelovati u masterclassovima:

Sir Christopher Hampton je jedan od najcjenjenijih scenarista u industriji i veliki prijatelj Brač Film Festivala kojeg posjećuje već treću godinu. Christopher je dvostruki dobitnik Oscara za najbolji scenarij, a zaslužan je za neka od najboljih filmskih ostvarenja poput filmova The Father, Atonement, Dangerous Liaisons i dr.

Graham Broadbent jedan je od najaktivnijih britanskih producenata koji se drugu godinu za redom vraća na Brač Film Festival. Graham je producent filmova poput In Bruges, Best Exotic Marigold Hotel, Banshees of Inisherin, Three Billboards Outside Ebbing Missouri idr.

Voditelj radionice

Boris Grgurović je studirao dramaturgiju na Fakultetu Dramskih Umetnosti u Beogradu. Tijekom studija je radio kao scenarist na velikom broju filmova, od kojih je kratki film Strano telo premijerno prikazan na Filmskom festivalu u Veneciji, u okviru natjecateljske selekcije Orrizonti. Sudjelovao je kao scenarista i dio scenarističkog tima televizijskih serija Senke nad Balkanom (treća sezona), Apsolutnih 100, Tajkun (druga sezona), Blok 27, Jutro će promeniti sve itd.

Brač film festival

Globe media, Matoševa 29, hr – 21000 Split

t +385 1 617 00 65, info@bracfilmfestival.hr

oib: 65819053428, www.bracfilmfestival.com