Dvije nagrade za studentkinju režije Saru Stijović

U roku od samo dva dana, Sara Stijović, studentkinja treće godine Filmske i TV režije na Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje, dobila je dva značajna priznanja. Prvo u Rumuniji, 12. novembra,  kada je, na Međunarodnom festivalu studentskog filma Hyperfest, njen film  BARS, WALLS proglašen za Najbolji kratki dokumentarni film, a drugo na Cetinju, 13. novembra, gdje joj je dodijeljena Nagrada Prijestonice za izuzetan uspjeh postignut u toku studiranja.

Sara Stijović je, tokom dvije godine studija, iskazala izuzetnu nadarenost i predanost studijskim obavezama – ostvareni index uspjeha iznosi A (10.00), uspješno realizovala osam kratkometražnih projekata (pet igranih i dva dokumentarna filma i jednu reklamu), na kojima prvenstveno potpisuje scenario i režiju, učestvovala je na brojnim značajnim filmskim manifestacijama, seminarima i radionicama, a njeni  filmovi uvršteni su u zvaničnu selekciju mnogih međunarodnih filmskih festivala, među kojima su: Dubrovnik film festival, Motovun film festival, Herceg Novi Film Festival, Mikro FAF Beograd, Krajina film festival, Prvi filmski festival u Somboru i drugi. Sudeći po uspjehu njenih kratkometražnih filmova, Stijović već daje vidan doprinos afirmaciji crnogorske kinematografije.

Upućujemo iskrene čestitke koleginici Sari Stijović.