Fakultet dramskih umjetnosti, 17.07.2017

Počelo snimanje diplomskog filma studenta Seada Šabotića - Nekome svome

X

Sead Šabotić, student specijalistickih studija  na  Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje,  počeo je snimanje dokumentarnog filma, koji nosi naziv Nekome svome. Film nastaje kao završni rad na studijskom program Filmska i televizijska režija, pod mentorstvom istaknutog dokumentariste Vladimira Perovića, a u produkciji Live production iz Podgorice.

Direktor fotografije je Ivan Čojbašić, saradnik na scenariju i asistent režije je Milo Masoničić,  snimatelj zvuka Jovan Vučur, a producent filma Branimir Žugić. Film je sufinansiran  sredstvima dobijenim na konkursu Ministarstva kulture, a projekat su podržali i Fondacija Petrović Njegoš, produkcijska kuća Cinnamon iz Beograda i Opština Petnjica.

U filmu Nekome svome Šabotić govori o kućama koje grade iseljenici na području sjevera Crne Gore, a premijera se očekuje krajem ove ili početkom naredne godine.

Podsjećamo, Šabotić je do sada režirao dva kratka dokumentarna filma - Dan od snova i Revolucionarni Dom, koji su prikazani i nagrađeni na brojnim međunarodnim festivalima u Evropi. Film Revolucionarni Dom će, upravo ovih dana, biti prikazan i na Palićkom filmskom festivalu, u selekciji Mladi duh Evrope.