DANI AUSTRIJE U CRNOJ GORI 2018.

Austrijska ambasada u Crnoj Gori i Studijski program za njemački jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore šesti put za redom organizuju DANE AUSTRIJE U CRNOJ GORI u saradnji sa Humboltovim društvom za njemačko-crnogorsku kulturnu saradnju i austrijskim Saveznim ministarstvom za obrazovanje, nauku i istraživanje. Od 23.10. do 8.11.2018. u okviru Dana Austrije održaće se niz kulturnih i obrazovnih manifestacija u Nikšiću i Podgorici.

Za studente III i IV godine germanistike obavezno je prisustvo na radionicama i predavanjima koja se održavaju u Nikšiću. Za to će dobijati dodatne poene za nastavu književnosti, savremenog i prevođenja.

Program je u prilogu.

Studenti germanistike svih godina pozvani su da prisustvuju otvaranju i razgovoru sa ambasadorkom Austrije u Crnoj Gori, Anom Janković, u utorak, 23.10. u 9:30 u učionici 216.