Sajam italijanskih univerziteta i škola jezika u Podgorici

POZIV NA DOGAĐAJ

U nedjelju, 4. februara, u periodu od 13:00  do 17:00  u Narodnoj biblioteci „Radosav Ljumović“, u Podgorici,  održaće se, po prvi put u Crnoj Gori, Sajam italijanskog obrazovanja koji organizuju Italijanski kulturni centar i Ino Agencija iz Beograda.

Na Sajmu će se predstaviti veliki broj italijanskih univerziteta i škola italijanskog jezika, a svi zainteresovani će imati priliku da na licu mjesta, direktno od predstavnika različitih prestižnih italijanskih obrazovnih ustanova, dobiju precizne informacije o mogućnostima upisa, studiranja, studentske razmjene, stipendiranja…

Među učesnicima naći će se i Studijski program za italijanski jezik i književnost Univerziteta Crne Gore, čiji će predstavnici informisati o mogućnostima razmjene studenata našeg Fakulteta sa italijanskim univerzitetima u okviru Erasmus + programa studentske mobilnosti, kao i o različitim stipendijama, među kojima su svakako najprimamljivije one koje svake godine dodjeljuje Ambasada Republike Italije u Crnoj Gori, a tiču se pohađanja (univerzitetskih) kurseva za učenje i usavršavanje italijanskog jezika u Italiji.

Na štandovima svih učesnika volontiraće mladi italijanisti – sadašnji i bivši studenti SP za italijanski jezik i književnost UCG, kojima će ovo iskustvo predstavljati jedan vid korisne i lijepe prakse.

Tokom Sajma održaće se predavanja i radionice predstavnika univerziteta i škola jezika.

Ulaz na Sajam je besplatan!

Učesnici iz Italije:

• ABC School Firenze