Grupe i termini polaganja završnog ispita u redovnom terminu

U prilogu su date grupe i termini polaganja završnog ispita u redovnom terminu 07.07.2020 godine. Zbog zauzetosti sale, prva grupa počinje u 18h (umjesto u 17h, kako je to bilo navedeno u prethodnom obavještenju).

Završni ispit će biti organizovan u vidu pisane provjere znanja. Na ispitu dolazi 10 teorijskih pitanja iz 3 oblasti:

1. Definicija EES, Izvori energije, Prognoza potrošnje električne energije, Dnevni dijagrami i Alternativni izvori energije
  2. Hidroelektrane
  3. Termoelektrane, nuklearne i gasne elektrane

Uslov je da student treba da tačno odgovori na po bar jedno pitanje iz dvije oblasti (bez obzira na broj pitanja po oblastima). Ukoliko student tačno odgovori samo na pitanja iz jedne oblasti i netačno odgovori ili ne odgovori ni na jedno pitanje iz druge dvije oblasti, tada neće položiti ispit bez obzira na broj poena koje će sakupiti odgovorima na pitanja iz samo jedne oblasti. Oblast kojoj pripada određeno pitanje je definisana oznakom O1, O2 ili O3 na kraju pitanja na ispitu.