Sklad između sticanja teorijskog i praktičnog znanja

Početak ljetnjeg semestra tekuće akademske godine na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru obilježilo je potpisivanje sporazuma o saradnji sa više nastavnih baza širom Crne Gore. Naime, Univerzitet Crne Gore, odnosno Fakultet za turizam i hotelijerstvo, sklopio je ugovor o realizaciji stručne prakse studenata sa oko 40 istaknutih hotela visokih kategorija.

Formiranje nastavnih baza i obavljanje praktične nastave, samo je početak saradnje Fakulteta za turizam i hotelijerstvo sa istaknutim privrednicima iz turističke djelatnosti. Dalji plan saradnje ogleda se u sticanju praktičnih znanja, vještina i kompetencija koje odgovaraju profilu studija kroz gostujuća predavanja koja će na Fakultetu održavati predstavnici nastavnih baza odnosno predstavnici turističke privrede.

Više informaciju nalazi se u prilogu.