Studenti Fakulteta dramskih umjetnosti gostovali na 14. Festivalu Dioniz u Hrvatskoj

Studenti treće godine Fakulteta dramskih umjetnosti na Cetinju, sa studijskih programa Gluma i Film i mediji: Kristijan Blečić, Ognjen Sekulić, Maša Božović, Una Lučić, Nemanja Todorović, Milica Kekić, Aleksa Balević, Stefan Radović i Ilija Zeković u klasi red. prof. Branimira Popovića, učestvovali su, od 23. do 27. marta, na 14. festivalu “Dioniz” u Đakovu, Hrvatska gdje su zajedno sa studentima akademija iz Osijeka, Splita, Zagreba, Sarajeva, Novog Sada i Frajburga predstavili rad svoje akademije.

Studenti su odigrali svoju ispitnu predstavu sa druge godine “U plamenu strasti” koja je već gostovala na tri internacionalna festivala u Crnoj Gori i regionu.

Pored igranja predstave, naši studenti su imali priliku da učestvuju na radionicama koje su držali profesori sa različitih akademija iz regiona i Njemačke gdje su naučili nove vještine koje su od esencijalnog značaja za napredak u profesijama za koje se školuju.