Dušanu Kasalici Specijalno priznanje žirija na 23. Sarajevo film festivalu

Kratki igrani film SOA, scenariste i reditelja Dušana Kasalica, imao je svjetsku premijeru na 23. Sarajevo film festivalu, gdje je  nagrađen Specijalnim priznanjem žirija.

Sinopsis filma : Film prati muškarca koji sa suprugom živi na zabačenoj farmi. U grubom, planinskom krajoliku njih dvoje vode naporan zemljoradnički život pun rutinskih zadataka i beskonačnih šetnji kroz divlje predjele.

Trailer filma: https://vimeo.com/227388609

Dušan Kasalica je diplomirao na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore na Cetinju, na studijskom programu Filmska i TV režija.

Angažovan je kao saradnik u nastavi na Fakultetu dramskih umetnosti na Cetinju na predmetu filmska režija. Njegov kratki film “Biserna obala” je takođe imao svjetsku premijeru na 21. Sarajevo film festivalu gde je osvojio Srce Sarajeva za najbolji kratki igrani film. Film se sa uspjehom prikazivao na brojnim festivalima širom svijeta.