Studenti u klasi profesorice Dubravke Drakić odigrali godišnje javne i završne ispite

Godišnji, javni ispiti, studenata druge godine iz predmeta Gluma IV (Uloga), u klasi vanr. prof. Dubravke Drakić,
saradnica Jelena Đukić, odigrani su na scenama Fakulteta dramskih umjetnosti (vježbaonica br.3. ) i na sceni Kraljevskog pozorišta "Zetski dom", koji je nastavna baza FDU Cetinje.

Studenti su za ispitni materijal koristili dramske tekstove: August Strindberg "Jača" (Mina Mićović, Jovana Brnović i Milica Pejović), Tenesi Vilijams "Staklena menažerija" (Milica Pejović, Miloš Kašćelan, Jovana Brnović i Matija Memedović) i Patrik Marber "Bliskost" (Anđela Marunović, Itana Dragojević, Milo Perović i Miloš Kašćelan).

Ciljevi izučavanja predmeta Gluma IV su:

1) upućivanje u osnovna znanja o ulozi;

2) vrste uloga;

3) izbor uloge;

4) priprema uloge;

5) objedinjavanje stečenih znanja i sposobnosti kako bi se prema određenim pravilima konstruisanja izgradila partitura radnji kao uloga;

6) igranje uloge.

Foto credt: Itana Vukosavljević i Nina Martinović (studentskinje sa studijskog programa Film i mediji)

Učesnicima ispitnih predstava, profesorima i saradnicima želimo puno uspjeha u daljem radu na projektima.

DEKANAT

FDU - Cetinje