Jelena Mišeljić učestvovala na Istraživačkom forumu festivala Alternative film/video u Beogradu

Saradnica u nastavi na Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje, mr Jelena Mišeljić, učestvovala je na Istraživačkom forumu festivala Alternative film/video u Beogradu, gdje je izložila svoje istraživanje  Cine-Clubs in Montenegro: A Brief History, o istorijatu crnogorskih kino klubova i kino-amaterizma.

Temi kino-klubova u međunarodnom kontekstu bio je posvećen Istraživački forum (Research Forum), koji vodi Greg de Kjur (Greg de Cuir), kritičar i teoretičar filma, a izlagalo je i nekoliko naučnih istraživača iz Evrope, Sjeverne Amerike i Sjeverne Afrike.

Na Festivalu Alternative film/video u Domu kulture "Studentski grad" u Beogradu predstavilo se od 12. do 16. decembra više od 70 inovativnih, eksperimentalnih, istraživačkih, avangardnih, ličnih, političkih i drugih ostvarenja iz više od 30 zemalja, objedinjenih temom KOLEKTIVizam, a sa posebnim osvrtom na istorije alternativnog filma.