Radio drama: Noć četiri mjeseca

Radio dramu "Noć četiri mjeseca", u produkciji Fakulteta dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, koja je emitovana na Radiju Crne Gore, Radiju Krš i Radio Herceg Novom, možete poslušati i na YouTube kanalu, u videu u prilogu

Drama je rađena po tekstu prof. Stevana Koprivice, a u njoj igraju prof. Dubravka Drakić i Katarina Krek.

Producenti su bili studenti Fakulteta dramskih umjetnosti Danilo Perišić i Branimir Žugić, kojima je ova radio-drama bila ispitni zadatak iz predmeta Radio produkcija, 2014. godine.

"Događa se u međuprostoru Života i Smrti, meta prostoru o kojem pričaju oni koji su uspjeli da se vrate u život poslije kliničkog umiranja.

Svi opisi su identični: hodnik na čijem kraju se nalazi plavo svjetlo
[...]

Malo odstupanje od zabilježenih paraiskustava je u tome što ovdje nemamo hodnik nego stepenište, što je i na metaforičnom i na scenskom planu mnogo prihvatljivije.

Ako tome dodamo da se sve događa negdje iznad, ili ispod, ili po sred Herceg Novog onda su skale lokacijski znak, mimo metafore".

(Stevan Koprivica, Noć četiri mjeseca, Hercegnovsko pozorište, 2010)