Predavanje u okviru Erasmus+ mobilnosti: Vernakularna arhitektura Poljske - drvena sakralna arhitektura

Profesor dr Tomasz Tomaszek, sa Odsjeka za zaštitu spomenika na Fakultetu za građevinarstvo, zaštitu životne sredine i arhitekturu iz Rzeszow-a (Poljska) će, u okviru Erasmus+ mobilnosti, održati online predavanje u sklopu nastave na predmetu Zaštita i revitalizacija graditeljskog nasljeđa, koji vodi prof. dr Ilija Lalošević.

Predavanje će dati pregled savremenih teorija u kontekstu zaštite drvene vernakularne arhitekture, sa posebnim osvrtom na aspekte očuvanja njene autentičnosti. Profesor Tomaszek će prezentovati određeni broj studija slučaja i izložiti modele u pristupu očuvanja objekata drvene vernakularne arhitekture, koje je sam postavio, na primjeru pravoslavne crkve u Miękisz Stary, Poljska.

Predavanje je otvorenog tipa i održaće se 06.10.2021. (srijeda) sa početkom u 15h i biće realizvano preko zoom.us platforme.

Link za pristup predavanju:

Passcode: nk5yeY