Održan vebinar na temu monitoringa morskih kornjača u zaštićenim područjima

Tokom 09.12.2020. godine održan je vebinar na temu monitoringa morskih kornjača u zaštićenim područjima u moru. Cilj vebinImageara je bio prezentovanje priručnika pod nazivom “Morske kornjače u zaštićenim morskim područjima: priručnik za monitoring i menadžment“ (Marine turtles in MPAs: a guide for monitoring and management). Vebinar je organizovan od strane udruženja MedPAN (The network of managers of Marine Protected Areas in the Mediterranean). Ovaj priručnik sadrži niz aktivnosti i strategija koje su razvijene od strane MedPAN organizacije sa ciljem podrške zaštićenih područja u moru kroz primjenu efikasnih strategija praćenja i očuvanja morskih kornjača.

Ovaj priručnik i predstavljene strategije u njemu su od neprocjenivog značaja za Crnu Goru, obzirom da je Crna Gora u procesu uspostavljanja tri zaštićena područja u moru: Katič, Platamuni i ostrvo Stari Ulcinj.

Predstavnica Instituta za biologiju mora, Univerziteta Crne Gore na vebinaru je bila Dr Slađana Gvozdenović.