Laboratorija za ispitivanje kvaliteta voda

Nastavno osoblje: prof. dr Milena Tadić

Laborant: Stamenka Radović

Studijski programi i predmeti iz kojih se realizuje praktični dio nastave u laboratoriji:

U Laboratoriji za ispitivanje kvaliteta voda studenti stiču praktična znanja o sprovođenju monitoringa voda, načinima uzorkovanja voda, analizama fizičkih i hemijskih pokazatelja kvaliteta voda. Uče kako da klasifikuju vode na osnovu pokazatelja kvaliteta voda, sagledaju značaj i ulogu kontrole kvaliteta voda, kao i da procijene uticaj zagađujućih materija na vodeni ekosistem i primijene zakonsku regulativu iz oblasti voda.

U okviru laboratorijskih vježbi studenti primjenjuju i određene procese prečišćavanja u cilju primjene vode za određenu namjenu (za piće, za potrebe industrije).

U laboratoriji se realizuju  i istraživanja u okviru izrade završnih, specijalističkih  i master radova.