Nova oprema na Metalurško-tehnološkom fakultetu

Na Metalurško-tehnološkom fakultetu je u okviru NATO SPS projekta “Baterije i superkondenzatori na bazi ugljenika” nabavljen stoni rendgenski difraktometar (Rigaku MiniFlex 600).

Tokom protekle nedjelje realizovana je obuka i dodjela sertifikata učesnicima na projektu. Uređaj će biti dostupan nastavnom osoblju za potrebe naučnoistraživačkog rada, kao i studentima master i doktorskih studija.

Zahvaljujući sredstvima obezbijeđenim u okviru ovog programa, nabavljena je i sitnija laboratorijska oprema. Od posebnog značaja je pribor za pripremu uzoraka za FTIR analizu, čime je na postojećem spektrometru omogućeno snimanje i u transmisiji. Na ovaj način su značajno poboljšani istraživački kapaciteti Fakulteta.