Program stipendija njemačke privrede za države Zapadnog Balkana

Program stipendija privrede za države zapadnog Balkana pruža mogućnost za praktično usavršavanje studenata iz Crne Gore u vodećim kompanijama u Njemačkoj. Poziv za prijavu za novu generaciju je otvoren od 01.10. do 16.11.2022. godine i namijenjen je studentima osnovnih studija koji su upisali bar peti semestar u trenutku prijave, sudentima master studija, doktorandima, mladim diplomcima koji su diplomirali nakon 01.01.2022. godine, ali nisu stariji od 28 godina. Ponuđene su prakse u različitim oblastima: ekonomija, biznis administracija, inžinjerstvo, računarske nauke, komercijalno pravo, novinarstvo, agrikultura, biologija i hemija.
Kanditati treba da imaju dobro znanje engleskog i/ili njemačkog jezika.

Više informacija o programu i proceduri prijavljivanja možete naći na internet stranici: www.stipendienprogramm.org

Takođe, se možete obratiti i Ognjenu Ostojiću ( ostojic@stipendienprogramm.org )