Uspjeh studenata MTF-a na drugom hakatonu "Budi lider zelene tranzicije i učini budućnost sigurnijom"

NVO Eko-tim je organizovala i drugi hakaton "Budi lider zelene tranzicije i učini budućnost sigurnijom" u Pljevljima, u sklopu projekta Panda Labs Junior for Just Transition i okupio je učenike i učenice Gimnazije i Srednje stručne škole iz opštine Pljevlja i studente sa Univerziteta Crne Gore. Među studentima sa UCG-a bili su i studenti sa Metalurško-tehnološkog fakulteta, sa studijskih programa Hemijska tehnologija i Zaštita životne sredine.

Nakon 24 časa iscrpnog rada, timovi su predstavljali svoje ideje i odgovarali na pitanja tročlanog stručnog žirija, koji su na osnovu stečenih utisaka dodijelili konačne ocjene.

U pobjedničkom timu bili su studenti sa MTF-a Tamara Stojanovski i Veljko Ajković.

I ostali studenti sa MTF-a: Aleksandra Žurić, Nina Jovović, Aldina Jukić, Anel Perazić, Katarina Jovović, Kovačević Slađana, Dabetić Andrea, Bakrač Milena su ostvarili zapažene rezultate na hakatonu.

Projekat „Panda Labs Junior for Just Transition“ realizuju: WWF Bugarska, JA Bugarska, JA Makedonija, WWF Adria Srbija i Eko-tim, uz podršku Evropske inicijative za klimu (EUKI) Njemačkog saveznog ministarstva za životnu sredinu, zaštitu prirode i nuklearnu bezbjednost (BMU).