Protekle sedmice dodijeljeni sertifikati polaznicima kurseva o materijalima na Metalurško-tehnološkom fakultetu

Dodjela sertifikata učesnicima kurseva „Interkalatni materijali za litijum jonske baterije“ i „Elektrodni materijali za superkondenzatore“ upriličena je prošle sedmice, na Metalurško-tehnološkom fakultetu.

Sertifikate je uručila prof. dr Veselinka Grudić, rukovodilac projekta „Materijali za skladištenje energije“ u okviru programa Gostujući predavači, podržanog i finanasiranog od strane Ministarstva nauke Crne Gore.

Interesovanje studenata za pomenute kurseve, kao i za tri predavanja eminentnih stručnjaka iz oblasti konverzije i skladištenja energije, bilo je na vrlo zavidnom nivou.

Profesorka je naglasila da se nada da će u budućnosti biti još ovakvih i sličnih programa podrške od  Ministarstva nauke, te da će se ova vrlo aktuelna oblast istraživanja, uz učešće svih zainteresovanih studenata, uspješno razviti na Metalurško-tehnološkom fakultetu.