Uspjesi kratkih filmova studenata Fakulteta dramskih umjetnosti na Cetinju na međunarodnim festivalima

Diplomirani studenti osnovnih studija filmske režije: Nikola Vučinić, Zvonimir Grujić i Milorad Milatović ostvarili su tokom 2020.g. mnogobrojne uspjehe sa svojim kratkim studentskim filmovima na medjunarodnim festivalima.

Film "Neko treći" (režija Milorad Milatović, producent Miljan Vučelić, scenario Sara Đurović, snimatelj Ivan Čojbašić, montaža Ivan Zirjević, postrodukcija slike Dušan Vuleković, dizajn zvuka Antonio Toni Maričić) nakon učešća na više festivala (Cornerstone Short Film Competition ,Linea d'Ombra Festival, First-Time Filmmaker Session, Festival Internacional de Cinema Escolar de Alvorada) nagrađen je na Festivalu mediteranskih filmskih  škola „ Arte Mare„ na francuskom ostrvu Korzika, kao najbolji film u takmičarskom programu, u oktobru 2020. g. Glavne uloge u filmu tumače: Jelena Đukić, Ana Vučković, Zoran Vujović i Ognjen Ćetković. Film je u decembru prikazan na Podgorica film festivalu. „Neko treći „ je realizovan kao diplomski film na osnovni studijama iz predmeta filmska režija, pod mentorstvom profesorice Marije Perović u produkciji FDU Cetinje.

Pomoz Bog"  diplomski film na osnovnim studijama (mentor profesor Nikola Vukčević) nakon učešća u takmičarskkoj selekciji kratkog igranog filma u Ljubljani,  specijalnog programa Zagreb Film festivala, prikazan je i u takmičarskom programu festivala Valjevski filmski susreti održanog u decembru 2020. g.  Scenario, režja i montaža Zvonimir Grujić, producent Miljan Vučelić, snimatelj Blažo Tatar, snimatelj zvuka Nemanja Popović. Glavne uloge u filmu tumače: Stefan Vuković, Milica Šćepanović i Zoran Rakočević.

Diplomski film Nikole Vučinića, „Development“, nastao u koproduckiji Fakulteta Dramskih umjetnosti na Cetinju ( mentor profesor Nikola Vukčević) i Filmskog Centra Crne Gore nakon učešća na prestižnim festivalima u Sarajevu, ( SFF) Ljubljani, ( FEKK) Grčkoj, ( Drama Film festival) selektovan je i za takmičarski program  internacionalnog festivala Kustendorf film and music festival, koji će se održati krajem januara 2021. Režija i scenario : Nikola Vučinić, producneti: Miljan Vuković i Vuk Vukadinović; glavne uloge : Pavle Ilić, Marija Backović, Boban Čvorović.