„Digitalni pogon“ u posjeti Fakultetu dramskih umjetnosti

Novosadska novinarska škole i Biblioteka plus posjetili su Fakultet dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore u okviru studijske posjete Crnoj Gori.

Posjeta je organizovana u okviru trogodišnjeg projekta „Digitalni pogon“ koji se realizuje uz podršku Delegacije Evropske unije u Srbiji. Osnovni cilj projekta je uvođenje prakse medijske i informacione pismenosti u postojeće sisteme osnovnog i srednjeg obrazovanja u Srbiji kao oblika funkcionalne pismenosti građana i građanki u demokratskom društvu 21. vijeka.

Učesnici i učesnice studijske posjete bili su predstavnici pet osnovnih i pet srednjih škola iz Srbije koji su sa predstavnicima Fakulteta dramskih umjetnosti razgovarali o rezultatima u izučavanju i primjeni tehnika medijske pismenosti u nastavi i razvoja kreativnih sposobnosti kod učenika, kao i o mogućnostima saradnje na zajedničkim projektima.