Film FDU alumnista Andrije Mugoše i Katarine Kastratović "Ječam žela" selektovan na Postfestu

ImageFilm Ječam žela reditelja Andrije Mugoše i producentkinje Katarine Kastratović, alumnista FDU - Cetinje, na Postfest-u u Sarajevu

Treći pozorišni i filmski studentski festival Postfest održan je u Sarajevu, od 5. do 7. novembra.

Postfest je nastao 2019. godine u organizaciji Asocijacije studenata Akademije scenskih umjetnosti u Sarajevu kao prvi pozorišni studentski festival u Bosni i Hercegovini. Festival okuplja studente sa dramskih akademija širom regiona te im kroz program festivala, omogućava upoznavanje, druženje i sklapanje novih saradnji. Pored toga, festival je otvoren i prema široj publici koja ima priliku da prati program festivala.

Ove godine, Postfest imao je i programsku sekciju studentskih filmova. Među osam filmova u produkciji akademija iz regiona, prikazan je i kratkometražni film Ječam žela, reditelja Andrije Mugoše i producentkinje Katarine Kastratović, alumnista Fakulteta dramskih umjetnosti Cetinje.