Švedski filmski stvaraoci u posjeti Fakultetu dramskih umjetnosti

Fakultet dramskih umjetnosti bio je domaćin masterclass-a koji su vodili gosti iz Švedske, Sara Jang, rediteljka filma Nevaljali kriminalci, i Mikael Kros, producent filma Bijelo smeće, u srijedu, 13. aprila 2022. Predavanje je organizovano u okviru programa revije Švedski vajb u filmu, koja se održala od 11. do 14. aprila.

Predavači su govorili o produkciji filmova u skandinavskim zemljama, sa posebnim osvrtom na iskustva debitantskih ostvarenja. Masterclass-u su prisustvovali studenti i studentkinje osnovnih i master studija programa Film i mediji, Produkcija i Režija.

Švedski vajb u filmu – Dani švedskog filma je događaj organizovan u saradnji Ambasade Švedske i Filmskog centra Crne Gore, Švedskog instituta i Švedskog filmskog instituta, a u partnerstvu sa Fakultetom dramskih umjetnosti, Centrom savremene umjetnosti, Festivalom Forteca, Centrom za ženska prava i drugima.

DEKANAT

FDU - Cetinje