Nagrađivani dramski komad "Leptir" doc. mr Aleksandra Radunovića na gostovanjima na Cetinju i u Sarajevu

Saradnja Kraljevskog pozorišta Zetski dom i Narodnog pozorišta Sarajevo ovog će mjeseca rezultirati međusobnim gostovanjima, u sklopu kojeg će obje teatarske kuće izvesti predstavu Leptir, rađenu po tekstu našeg kolege doc mr. Aleksandra Radunovića.

Kraljevsko pozorište Zetski dom je u četvrtak, 5. maja,  gostovalo u Narodnom pozorištu Sarajevo, gdje je odigrana predstava Leptir u režiji Andraša Urbana. Uloge tumače Srđan Grahovac, Dejan Ivanić i Ana Vujošević.

U subotu, 7. maja,  Narodno pozorište Sarajevo, sa predstavom rađenom po istom tesktu,  gostovaće na Cetinju. Komad Leptir u produkciji tog teatra režirao je Emir Kapetanović, a uloge u predstavi tumače Sanela Pepeljak, Aleksandar Seksan i Ermin Sijamija.

Leptir, višestruko nagrađivana predstava, uključujući i nagrade za najbolji dramski tekst, je duže od pet godina na repertoarima Zetskog doma sa Cetinja i Narodnog pozorišta Sarajevo.