Studenti studijskog programa Gluma na Festivalu scenskog pokreta i koreodrame u Kosovskoj Mitrovici

Studenti Fakulteta dramskih umjetnosti - Cetinje, Brnović Jovana i Miloš Kašćelan pod mentorstvom Anđelije Rondović sa koreodramoom "Jovana Lukina", inspirisana filmom Živka Nikolića, predstavljaće Fakultet na Festivalu scenskog pokreta i koreodrame, koji ce se odrzati od 3. do 6. novembra 2022.g. u organizaciji  Fakulteta umjetnosti u Kosovskoj Mitrovici, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.

Pored takmičarskog  dijela studenti  će učestvovati u dnevnim radionicama scenskog pokreta koje vode kako učesnici tako i profesori i koreografi. Osnovni cilj Festivala jeste umrežavanje srodnih umjetničkih fakulteta i akademija, razmjena znanja i iskustva.