Naša koleginica dr Jelena Mišeljić održala predavanje na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu

U okviru otvorenog kursa "Umetnost i teorija za 21. vek" u utorak 25. aprila naša saradnica u nastavi dr Jelena Mišeljić održala je predavanje pod naslovom "Posthumanizam i automatizovana slika"

Otvoreni kurs je koncipiran u saradnji prof. dr Miška Šuvakovića sa teoretičarima umjetnosti, medija i kulture koji su odbranili doktorske disertacije na Fakultetu za medije i komunikacije. Kurs je uvodni pristup dinamičnim odnosima umjetnosti, medija i kulture u prvim decenijama 21. vijeka. Naglašavaju se strateške promjene umjetnosti i medija posle savremenosti (Šuvaković), teorija filmskih automatizovanih slika u vremenu posthumanizma (Mišeljić), teorija performativnog tijela i politika identiteta (Milanović), teorija subverzivnih umjetničkih praksi u odnosu na biopolitiku (Majcen Linn), teorijske platforme i pristupi savremenoj umjetnosti (Ostoić) i rasprava najvažnijih koncepata za 21. vijek (Šuvaković).

Više o ovom programu možete pročitati na linku:

S poštovanjem,

DEKANAT