Prijave za konkurs i radionice Balkan Short Film Network

Prijave za konkurs i radionice <span class="CyrLatIgnore">Balkan Short Film Network</span>

Fakultet dramskih umjetnosti nastavlja saradnju sa edukativnim programom Balkan Short Film Network, koji je ujedno i važna regionalna platforma za studente filmskih akademija iz regiona Zapadnog Balkana.

Projekat je uspješno lansiran 2022. godine uz podršku Western Balkans Fund-a, a ove godine podršku za razvoj dobio je i od Visegrad funda. Projektni partneri su festivali Bašta Film Fest (Bajina Bašta, Srbija), Seanema Film Festival (Ulcinj, Crna Gora) i Dream Short Film Fest (Struga, Sjeverna Makedonija).

U okviru prve faze projekta, biće izabrano 5 prijava za kratki igrani film do 30 minuta. Učesnici će učestvovati na 3 radionice i to: Bašta Pitch na Bašta Festu, Fund Ready  na Drim Short Film Festivalu  i Festival Ready  na Seanema Film Festivalu . Svaki projekat imaće 2 predstavnika – reditelja i producenta, ukupno 10 učesnika radionice.

Prijavu je potrebno poslati na prijava@bastafest.com ili info@seanemafilmfestival.com , a treba da sadrži:

• Scenario za kratki igrani film do 30 minuta
  • Sinopsis (1 strana)
  • Rediteljsku eksplikaciju (do 2 strane)
  • Biografiju reditelja sa fotografijom (do 2 strane)
  • Biografiju producenta sa fotografijom (do 2 strane)

Prijave su otvorene do 20. maja 2023.

Više informacija o projektu:

Na prvoj radionici, Bašta Pitch , u višednevnom radu sa mentorima, rediteljem Raškom Miljkovićem i producentom Milanom Stojanovićem, učesnici će proći kroz pripremu za završni pič (prezentaciju) posljednjeg dana festivala kada će biti izabran pobjednik. Pobjednik dobija novčanu nagradu od 1000€ za početak rada na svom ostvarenju.

Na drugoj radionici Fund Ready  učesnici će raditi sa mentorima iz Severne Makedonije na razvijanju svojih strategija za fondove i prikupljanje novca.

Na trećoj radionici Festival Ready  učesnici će raditi sa mentorima iz Crne Gore, producentkinjom Danijelom Radulović i rediteljem Dušanom Kasalicom, na razvijanju strategija za festivale i načina na koji će predstaviti svoje projekte nakon završene produkcije.

U oktobru će biti održana web konferencija na kojoj će se sumirati utisci i predstaviti projekti široj publici nakon završenog rada na radionicama.

VAŽNI DATUMI

Datumi održavanja prve radionice (datumi desetog Bašta Festa) : 29. jun – 2. jul 2023.
Datumi održavanja druge radionice (datumi sedmog Drim Shorta): 14 – 17. avgust 2023.
Datumi održavanja treće radionice (datumi osmog Seanema Film Festivala): 14-17. septembar 2023.

Web konferencija: oktobar 2023.

Prijave su otvorene do 20. maja 2023. Učesnici će biti objavljeni najkasnije do 1. juna 2023.

Čekamo vaše prijave!

Za pitanja ili nedoumice, možete se obratiti direktorici festivala, Driti Lolli

DEKANAT

FDU - Cetinje