Ilija Zeković dobitnik specijalnog priznanja žirija za scenario filma "Pas koji se upiškio od sreće"

U okviru takmičarskog programa studentskog filma, diplomski film „Pas koji se upiškio od sreće“ reditelja Ilije Zekovića, studenta prve godine master studija Filmske režije, u klasi red.prof. Mariije Perović, se takmičio za jednu od nagrada na Filmskom festivalu u Herceg Novom. Studentske filmove ocjenjivao je žiri u kome je predsjednica bila Jovana Bojović, a članovi Đorđe Stanojlović i Hazim Begagić.

Žiri je donio jednoglasno odluku da specijalnim priznanjem nagradi rad našeg kolege uz sljedeće obrazloženje: „Pas koji se upiškio od sreće“ je film suptilne poetike koji tematizuje suočavanje introvertnog mladog čovjeka sa izazovima realnosti koja ga okružuje. U ovom vješto napisanom scenariju, autor nas na duhovit način upoznaje sa bogatim unutrašnjim svijetom i nesigurnostima glavnog junaka, a precizna naracija temelj je ove zaokružene filmske cjeline.

Film je nastao u produkciji Fakulteta dramskih umjetnosti sa Cetinja.

Čestitamo Iliji na zalsuženom priznanju.