Jovana Brnović laureat festivala Dani Danila Lazovića u govorenju poezije

Na 10. Festivalu "Dani Danila Lazovića" u Priboju, po oceni žirija, najbolja u govorenju poezije je Jovana Brnović sa Fakultet dramskih umjetnosti sa Cetinja, saopštil su danas organizatori te smotre.

U saopštenju piše da je Brnović, iz klase profesorke Dubravke Drakić i asistentkinje Jelene Đukić, govorila pesmu "Došljaci – pjesma Ali Binaka, pjesma deveta“ Radovana Zogovića.

"Dani Danila Lazovića" su posvećeni sećanju na glumca Danila Lazovića (1951- 2006) i poeziji.

Brnović je istakla da nije očekivala pobedu, budući da je, kako je objasnila,  festival napravljen tako da, u danima pre takmičenja, studenti prate programe upoznaju se, razmenjuju nova iskustva, i da, tek kada dođe dan takmičenja, shvate da su zbog toga došli.

Rekla je da joj nagrada mnogo znači jer je to, kako je ocenila, dobra prilika da ih vide profesori, ljudi iz produkcije i iz drugih pozorišta.

Pobednica je osvojila "Povelju Danilo Lazović“ i novčani deo nagrade koju joj je uručio predsednik opštine Priboj Lazar Rvović.

Medija link: https://beta.rs/content/190947-jovana-brnovic-laureat-festivala-dani-danila-lazovica-u-govorenju-poezije

photo credits: Beta.rs

Sve čestitke našoj sjajnoj studentkinji Jovani Brnović