Pozorišne tribine o režiji, pisanju i produkciji na Cetinju, u Baru i Tivtu

Studijski program Drama i pozorište Fakulteta dramskih umjetnosti u susret prijemnim ispitima i u saradnji sa kulturnim centrima na Cetinju, u Bari i Tivtu organizuje program pod nazivom: POZORIŠNA TRIBINA: O režiji, pisanju i produkciji. Serijal pozorišnih tribina organizujemo u namjeri da animiramo zainteresovanu javnost za studije i stvaralaštvo u polju dramskih umjetnosti. Važan segment socio-kulturnog lanca pozorišta predstavlja sistem visokog obrazovanja unutar koga se stiču znanja i vještine za stvaralaštvo i koji predstavlja ulaznicu za svijet umjetničkih profesija. Taj svijet počiva na autorstvu dramskih pisaca i reditelja i kreativnosti producenata da sa svim ostalim akterima unutar umjetničke produkcije razvijaju pozorišnu umjetnost i grade pozorišni i kulturni sistem. Učesnici tribina su profesori i saradnici sa Fakulteta dramskih umjetnosti i naši alumnisti. Nakon Cetinja, Bara i Tivta, program pozorišnih tribina nastavljamo tokom maja i juna i u drugim crnogorskim gradovima, kao i na Fakultetu dramskih umjetnosti. Tribina kao prostor razgovora je i poziv svima koji razmišljaju o studijama pozorišne režije, dramaturgije ili pozorišne produkcije da ispričaju svoju priču i upišu FDU na Cetinju.

Program pozorišnih tribina:

23.april /  19 h / Centar za kulturu Prijestonice Cetinje

Drama i pozorište

mr Aleksandar Radunović, docent (FDU)

Lidija Dedović, saradnica u nastavi (FDU)

Zorana Kralj, pozorišna producentkinja (CNP)

24.april /  19 h / Narodna biblioteka i čitaonica “Ivo Vučković” / Bar

Drama i pozorište

prof. Radmila Vojvodić, (FDU)

prof. mr Janko Ljumović, (FDU)

Dragana Tripković, dramaturškinja (Gradsko pozorište Podgorica)

25.april /  19 h / Velika sala Centra za kulturu Tivat