Film Iskra, Gojka Berkuljana, crnogorski kandidat za nagradu Oskar u 2018. godini

Dugometražni igrani film Iskra, prema scenariju Ane Vujadinović i Gojka Berkuljana, u režiji Gojka Berkuljana, crnogorski je kandidat za 91. nagradu Američke akademije filmske umjetnosti i nauke Oskar, u kategoriji Najbolji strani film u 2018. godini.

Selekciona komisija radila je u sastavu: Stevan Koprivica, dramski pisac, predsjednik, i članovi: Nikola Vukčević, Željko Sošić i Ivan Marinović, reditelji, Žaklina Oštir, glumica, Jelena Mišeljić, producentkinja i Stefan Bošković, dramaturg.

Film Iskra bio je jedini prijavljeni kandidat na javni konkurs Ministarstva kulture, koji je bio otvoren u periodu 18. jul - 10. septembar 2018. godine. Odluka je donijeta jednoglasno, tajnim glasanjem, a na osnovu Specijalnih pravila Američke akademije i Pravila Ministarstva kulture.

Podsjećamo, Gojko Berkuljan diplomirao je Filmsku i TV režiju na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju, a film Iskra je njegov diplomski rad. U ime kolektiva Fakulteta i njegovih nekadašnjih profesora - čestitamo!