Posjeta delegacije Republike Češke Fakultetu dramskih umjetnosti

Fakultet dramskih umjetnosti posjetila je delegacija Republike Češke, koju su činili g. Karel Urban, Ambasador Republike Češke u Podgorici, g. Jiří Nestaval, predsjednik Češke Privredne Komore (ČSOK), gđa Vlasta Bohdalova, vicepredsjednica Češke Privredne Komore (ČSOK) i g. Miroslav Mašković, administrator u Ambasadi Republike Češke.

Cilj posjete bio je razgovor o mogućim oblicima saradnje na polju kulture i umjetničkog obrazovanja, a poseban akcenat je stavljen na oblast filmske umjetnosti i povezivanje Fakulteta dramskih umjetnosti sa češkim filmskim akademijama, razmjenu studenata i profesora, projekcije studentskih filmova i učešće na filmskim festivalima.

Delegaciju su ugostili prof. Sanja Garić, dekan Fakulteta dramskih umjetnosti, doc.dr Edin Jašarović, prodekan za međunarodnu saradnju, doc.mr Relja Eraković, prodekan za nastavu i mr Jelena Mišeljić, saradnica u nastavi za oblast Film i mediji.