Docentkinja Mirjana Živković-Kurdadze na Međunarodnoj umjetničko-naučnoj konferenciji u Zagrebu

Doc. mr Mirjana Živković-Kurdadze, sa Fakulteta dramskih umjetnosti Cetinje, učestvovaće na Međunarodnoj umjetničko-naučnoj konferenciji, koja će se održati od 7-9. marta 2019. godine u Zagrebu.

U suorganizaciji Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i uz partnerstvo Grada Zagreba, Muzeja za umjetnost i obrt, Akademije likovnih umjetnosti, Akademije dramske umjetnosti, Muzičke akademije i Škole primijenjene umjetnosti i dizajna, na konferenciji će se predstaviti savremeni trendovi u umjetničkom obrazovanju, te mogućnosti interdisciplinarnog dijaloga i multimodalnosti umjetničkih područja.

Teme konferencije su: Interdisciplinarnost i višemodalnost umjetničkih područja, Učenje putem umjetnosti, Podsticanje i razvoj stvaralačkog potencijala putem umjetnosti, Međukulturnost u umjetnosti i umjetničkom obrazovanju, Umjetnička istraživanja i istraživanja u području umjetnosti, Umjetnost kao izazov filozofiji, Diskursi o pedagogiji u umjetničkom području.

Program konferencije i zbornik sažetaka dostupni su na: