Fakultet dramskih umjetnosti, 14.03.2019

Pisac Bojan Krivokapić gostovao na Fakultetu dramskih umjetnosti

Bojan Krivokapić, pisac iz Novog Sada, koji ovog mjeseca boravi na Cetinju, u okviru Književne rezidencije - Pisci u prijestonici, a koju organizuje izdavačka kuća Otvoreni kulturni forum u saradnji sa Međunarodnom mrežom za promociju književnosti i knjiga TRADUKI, gostovao je 14. marta na Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje.

Krivokapić je sa studentima studijskih programa Film i mediji i Dramaturgija razgovarao o procesu nastajanja književnog djela, te odnosu književnosti i izvedbenih umjetnosti. Studenti su kroz interaktivno predavanje imali priliku da se upoznaju sa iskustvima, ali i vježbama koje im mogu koristiti u spisateljskoj praksi. Razgovor je vodila saradnica u nastavi na predmetu Scenario, Jovana Bojović.