Film Revolucionarni dom, studenta Seada Šabotića, na međunarodnim festivalima

Film Revolucionarni dom, autora Seada Šabotića, studenta specijalističkih studija Fakulteta dramskih umjetnosti Cetinje, biće prikazan, narednih dana, na nekoliko festivala: U Beogradu, na 11. Beogradskom festivalu poezije i knjige "Trgni se! Poezija!", potom na Vilmos Zsigmond Film Festivalu u Szegedu, u Mađarskoj, a nakon toga i u Pragu - na Zlatý Voči film festivalu.

Revolucionarni dom je nastao kao ispitni rad na predmetu Dokumentarni film, na trećoj godini studija. Do sada je već obišao mnoge festivale,  među kojima i nekoliko vrlo značajnih, kao što su: East Silver Market, 20th Jihlava Int’al Documentary Film Festival – a, 64. Martovski filmski festival u Beogradu, Filmfestival Herceg Novi, 37. izdanje Filmskog festivala Braća Manaki, 17. Izmir Kisa film festivali, DokuMA (specijalna nagrada žirija za dizajn zvuka i pohvala za spoj audio-vizuelnog), Omladinski filmski festival Sarajevo (Nagrada za najbolji dokumentarni film).