Fakultet dramskih umjetnosti, 04.10.2020

Univerzitet Crne Gore obezbijedio vrijednu snimajuću opremu za FDU - Cetinje

Posredstvom službe za Javne nabavke, Univerzitet Crne Gore obezbijedio je vrijednu donaciju, Fakultetu dramskih umjetnosti sa Cetinja na samom početku studijske 2020/21.g.

Kupovina kamere visokokvalitetne rezolucije ( Canon EOS C200) sa pratećom opremom (stativ, torba, dodatne baterije i set objektiva) omogućiće studentima filmske i televizijske režije sa studijskog programa Film i mediji realizaciju veoma zahtjevnih završnih ispitnih radova i vježbi, ali i samostalnu realizaciju mnogobrojnih medijskih i promotivnih projekata Fakulteta.

Kao važan dodatak podizanju kapaciteta u filmskom i televizijskom studiju na našem Fakultetu, ova snimajuća oprema obezbijediće, takođe i veći stepen kvaliteta nastavnog procesa imajući u vidu stalnu potrebu za praćenjem visokih tehničko-tehnoloških trendova i standarda u ovoj oblasti.

Uz nadu da će nabavka ove snimajuće opreme, u skorijoj perspektivi  omogućiti realizaciju niza novih i interesantnih studentskih filmskih, televizijskih i medijskih projekata, te da će omogućiti veću integraciju vještina i znanja naših studenata na sve zahtjevnijem tržištu rada audio-vizuelne industrije, izražavamo posebno zadovoljstvo  i zahvalnost Univerzitetu Crne Gore, koji prepoznaje potrebu osavremenjavanja i podizanja kapaciteta umjetničkog obrazovanja u oblasti dramskih i audio-vizuelnih umjetnosti u Crnoj Gori.

S poštovanjem,

FDU - Cetinje