KONKURS za upis na akademske postdiplomske magistarske studije u  studijskoj 2020/21. g. na FDU - Cetinje

KONKURS  za upis na akademske postdiplomske magistarske studije u  studijskoj 2020/21. g. na FDU - Cetinje

UNIVERZITET CRNE GORE

FAKULTET DRAMSKIH UMJETNOSTI CETINJE

Raspisuje

KONKURS

za upis na akademske postdiplomske magistarske studije u  studijskoj 2020/21. godini, na studijskom programu:

• GLUMA – 5 ( pet ) kandidata
  • PRODUKCIJA  - 5 ( pet ) kandidata

Pravo prijave na konkurs za upis na postdiplomske magistarske akademske studije Gluma imaju kandidati:

• studenti bolonjskog sistema školovanja koji su osvojili tokom osnovnih i specijalističkih studija 240 ECTS kredita sa prosječnom ocjenom najmanje 8,5 i ocjenom B (9) iz predmeta Gluma.
  • studenti starijih generacija koji su završili četvorogodišnje osnovne studije u zemlji, ili imaju nostrifikovanu diplomu stranih visokoškolskih institucija, i imaju prosjek ocjena najmanje 8,5 i ocjenu 9  iz predmeta Gluma.
  • kandidati sa završenim studijama obima 240 ECTS kredita, iz odgovarajuće oblasti nauka i umjetnosti.

Studije traju 1 (jednu) studijsku godinu, odnosno 2 (dva) semestra, a organizuju se na principima Bolonjske deklaracije. Visina školarine utvđena je Odlukom Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, broj 02-212/1 od 03.07.2020.godine i iznosi 750,00 eura po semestru.

Pravo prijave na konkurs za upis na postdiplomske magistarske akademske studije Produkcija imaju kandidati:

• studenti starijih generacija koji su završili četvorogodišnje osnovne studije u zemlji ili imaju nostrifikovanu diplomu stranih visokoškolskih institucija, i imaju prosjek ocjena  najmanje 8,5 i ocjenu 9 iz predmeta Produkcija na diplomskom ispitu.

Uz prijavu (obrazac prijave se dobija na Fakultetu) kandidat je dužan podnijeti i dokaze o ispunjavanju oslova:

1. diplomu ili uvjerenje o diplomiranju sa osnovnih akademskih i specijalističkih akademskih studija;
  2. uvjerenje o položenim ispitima na studijama (osnovnim i specijalističkim), sa prosječnom ocjenom;
  3. kopiju biometrijske lične karte (original donijeti samo na uvid) ili izvod iz matične knjige rodjenih;
  4. Uvjerenje (potvrda) o znanju jednog svjetskog jezika ili uvjerenje o položenim ispitima iz stranih jezika na studijama.
  5. Kratku radnu biografiju.

Lica koja su stekla inostranu diplomu ili strani državljani dužni su dostaviti dokaz nadležnog organa o nostrifikaciji odnosno ekvivalenciji inostrane diplome.

Prijave na konkurs sa potrebnom dokumentacijom predaju se Studentskoj službi Fakulteta dramskih umjetnosti 07. i 08. oktobra, u terminu od 10:00 – 14:00.

Upis kandidata izvršiće se zaključno sa 09. oktobrom 2020. godine.

Upis na magistarske studjie Univerziteta Crne Gore bliže je uređen Pravilima studiranja na postdiplomskim studijama (dodatne informacije na www.ucg.ac.me)