Student FDU prvi dobitnik stipendije "Radomir Pule Milović"

Miljan Vučelić, student prve godine master studija na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju prvi je dobitnik stipendije “Radomir Pule Milović”. Stipendija, koju od ove godine najboljim studentima filmske produkcije dodjeljuje Filmski centar Crne Gore, ustanovljena je u znak sjećanja na nedavno preminulog producenta koji je ostavio neizbrisiv trag u crnogorskoj kinematografiji. Cilj stipendije je promovisanje talentovanih mladih producenata koji se ističu svojim radom u oblasti kinematografije, kao i doprinos njihovom daljem stručnom napredovanju.

Komisija koju su činili Sanja Jovanović, menadžerka za programske politike i planiranje u Filmskom centru Crne Gore i producenti Ivan Đurović i Veliša Popović, u svom obrazloženju navodi: “Vučelić se pored uspjeha na osnovnim i specijalističkim studijama, istakao kao producent studentskih kratkih filmova koji su prikazivani na najznačajnijim festivalima studentskog i kratkog filma: „Pomoz Bog“ (reditelj Zvonimir Grujić, 2020, premijera na festivalu kratkog filma u Ljubljani FEKK), „Velika dostignuća“ (reditelj Nikola Vučinić, 2020, premijera u okviru studentske selekcije Sarajevo Film Festivala) i „Neko treći“ (reditelj Milorad Milatović, 2020), za koji je dobio nagradu na festivalu Palmares Arte Mare 2020, u konkurenciji filmskih škola iz regiona Mediterana. Producent je filma “Palindrom” (rediteljka Tamara Kadović) koji se trenutno nalazi u fazi postprodukcije, i filma AR913 (reditelj Slaven Sošić), sa kojim nastupa kao učesnik Pitching foruma Industrije mladosti u okviru Zagreb Film Festivala. Radio je na nekoliko filmskih projekata i TV reklama kao organizator i asistent produkcije. Kandidat se, pored navedenog, istakao i jasnoćom u definisanju ličnih ambicija i afiniteta u okviru producentske profesije”.

Izvor: Filmski centar Crne Gore