Pozorište u službi borbe za rodnu ravnopravnost

Pozorišna predstava "Noć tribada", po tekstu P. O. Enkvista, u režiji Branka Ilića, realizuje se kroz saradnju programa Evropske unije i Savjeta Evrope, Horizontal Facility za Zapadni Balkan i Tursku 2019-2022,  Pravnog fakulteta i Fakulteta dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, Centra za kulturu Tivat i nevladine organizacije Teatar mladih.

Ova višeslojna predstava na jedan originalan način otvara pitanja koja se tiču ravnopravnosti žena, njihovog položaja u društvu, slobode izbora i emancipacije.

U "Noći tribada" igraju Jelena Simić, Ivona Čović, Lazar Đurđević i Branko Ilić, scenografkinja je Vana Prelević, kostimografkinja Tijana Todorović.

Cilj svih učesnika i učesnica na projektu je afirmacija borbe za istinskom ravnopravnošću između žena i muškaraca i emancipaciji žena u našem društvu. Ovaj projekat ima i snažnu humanitarnu dimenziju i sva sredstva prikupljena od ove predstave biće usmjerena za borbu protiv nasilja nad ženama.