Prijave za Smotru besjedništva do 17. juna

Sa zadovoljstvom objavljujemo da i ove godine čuvamo tradiciju umijeća lijepog govorenja, te da u to ime organizujemo Smotru besjedništva! Smotra besjedništva održaće se 23. juna u 19h u sali 1 na Pravnom fakultetu UCG, a pravo učešća na istoj imaju studenti svih fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i učenici srednjih škola.
💶Odredili smo i vrijedne nagrade:
1. mjesto - 250€,
2. mjesto - 150€,
3. mjesto - 100€.
⚠️Tema besjede je SLOBODNA, uz ograničenje da neće biti prihvaćene besjede koje pozivaju na bilo koju vrstu rasne, nacionalne ili vjerske netrpeljivosti, ili sadrže govor mržnje u bilo kojem obliku. U tom smislu će sve besjede biti prethodno pregledane od strane organizacionog tima takmičenja. Besjedu i prijavu je potrebno poslati mail-om do 17. juna u 12h.

📬Prijave vršiti na sljedeći način:
1. Poslati mejl sa naslovom PRIJAVA ZA SMOTRU BESJEDNIŠTVA na retorickiklubsvpf@gmail.com;
2.U mejlu obavezno napisati ime i prezime takmičara, fakultet i godinu studija, i naznačiti autora besjede;
3.U prilogu mejla dostaviti besjedu u Word ili PDF formatu;
4.Dostaviti jednu fotografiju takmičara;
Napomena: autori besjede mogu biti i sami takmičari, a dužina izlaganja ne bi trebalo da prelazi 7 minuta. Takođe, BROJ UČESNIKA JE OGRANIČEN!

🕝U narednim danima objavićemo ko su cijenjeni članovi stručnog žirija, a do tada vam želimo uspješan početak ispitnog roka!

Izvor: https://www.instagram.com/p/CeUFqfdrGYH/?igshid=MDJmNzVkMjY=