Održano predavanje o slobodi izražavanja i zaštiti ugleda i prava drugih

Obuka o slobodi izražavanja, granicama i poštovanju ljudskih prava pojedinaca, podijeljena u dva bloka predavanja, održana je danas u Rektoratu UCG. Predavanja organizovana na inicijativu Rektorata UCG u cilju sprečavanja govora mržnje i diskriminacije po bilo kom osnovu, realizovali su Centar za ljudska prava Pravnog fakulteta UCG i Studentski parlamenta UCG.

U prvom dijelu obuke, predavanje pod nazivom : ,,Sloboda izražavanja i zaštita ugleda i prava drugih,” održala je rukovoditeljka Centra za ljudska prava Pravnog fakulteta UCG, dr Ljiljana Jovanović, dok je drugo, ZOOM predavanje na temu ,,Anticiganizam kao prepreka osnaživanju i inkluziji Roma i Romkinja na lokalnom nivou,” održala gđa Marina Vasić, ROMACTED Regionalna programska menadžerka, Tim za Rome i Putnike, Savet Evrope (Srbija).

Prisutnima se obratio i povjerenik Arhitektonskog fakulteta UCG Vladimir Fatić.