Poziv za ljetnju školu "Jednakost i raznolikost u evropskom pravničkom obrazovanju"

Pozivaju se studentkinje i studenti da uzmu učešća u ljetnjoj školi "Jednakost i raznolikost u evropskom pravničkom obrazovanju", koja će se održati na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Splitu od 04. do 10. septembra 2022. godine, a organizuje se u okviru projekta „ED4ELE Jednakost i raznolikost u evropskom pravničkom obrazovanju“ fakulteta mreže SEELS, Univerziteta u Ljubljani, Pravnog fakulteta (Slovenija) i Europa-Instituta Univerziteta Sarland (Njemačka), finansijski uz podršku DAAD-a i Saveznog ministarstva inostranih poslova Njemačke.

Ljetnja škola ima za cilj da upozna studente i mlade akademike sa osnovama međunarodnog i evropskog anti-diskriminacionog prava i prava ravnopravnosti, a cjelokupan program ce biti održan na engleskom jeziku.

Prijave se podnose elektronskim putem, a potrebno je dostaviti:
1. popunjen prijavni formular (u prilogu obavještenja)
2. skeniran pasoš
3. skeniran prevod akademskih transkripata (prema uputstvima datim u
prijavnom formularu)
4. skeniran prevod sertifikata o jeziku (prema uputstvima datim u prijavnom formularu)

Odabranim kandidatima će biti obezbijeđena potpuna nadoknada troškova putovanja i smještaja. Više detalja o ljetnjoj školi, kao i prijavni obrazac, slijede u prilogu obavještenja.